Here at SELF, we areallabout the snacks.

We love them betweenbreakfast and lunch, during that dreaded3 P.M. slump,after a workout, andbefore bed.

This Whole Foods find is the chunky, fruity, nutty trail mix of your dreams.

Image may contain Bowl Food and Custard

Billy Yarbrough / Getty Images

SELF editors loved the crunch from the almonds and the sweetness from the cranberries.

The suggested retail price for a 16-ounce bag is $6.49.

The crackers are crunchy, salty, briny, and oh-so satisfying.

Image may contain Plant Food Vegetable Nut Confectionery Sweets Produce and Diaper

Eat them with a side of hummus for a well-rounded snack.

The suggested retail price for a 9-ounce box for $1.98.

They loved the cheesy flavor and enjoyed eating them without any dips.

Image may contain  Poster Brochure Paper and Flyer

The suggested retail price for a 4-ounce box is $2.99.

The suggested retail price for a 1.76-ounce bar is $1.79.

SELF editors were enamored of the corn and roasted pepper flavors.

Image may contain Food Bread Toast and French Toast

The suggested retail price for a box of 10 is $3.99.

The suggested retail price for a pack of 4 is $3.29.

The balance of kale and garlic adds a ranch dressing-like tang making this hummus a big hit.

This image may contain Food and Snack

The suggested retail price for an 8-ounce container is $3.49.

According to SELF editors, “This kettlecorn is the perfect mix of sweet and salty.”

Unlike other brands, this kettlecorn avoids using too much sugar to keep it from becoming too sweet.

Image may contain Plant and Food

And our taste-testers loved it.

Texture + flavor = OMG."

The suggested retail price for a 7-ounce bag is $3.79.

Image may contain Food Mayonnaise and

The suggested retail price for a 16-ounce jar is $6.96.

If that sounds weird, just trust us, it’s totally addictive.

The suggested retail price for a box of 4 is $5.99.

Image may contain Plant Food Vegetable and Garlic

Wonderful Pistachios are lightly salted and come in totally snackable 100 calorie packs.

The suggested retail price for an 8-ounce bag for $4.99.

Yes, it’s delicious.

Image may contain Food and Popcorn

This dip is salty, garlicky, and perfect with pita chips.

Plus, a single serving has just 25 calories and 3 grams of fiber.

The suggested retail price for a 10-ounce container for $2.68.

This image may contain Food Jam Relish and Ketchup

Image may contain Food Snack Breakfast and Plant

Image may contain Plant Food Vegetable and Produce

This image may contain Tape